קטגוריות
שיווק שותפים

איך מתחילים שיווק שותפים? כל שצריך לדעת כדי להתחיל שיווק שותפים

מהו שיווק שותפים?

שיווק שותפים דומה בצורה מסוימת לאוויר שאנחנו נושמים – אנחנו מבינים שהוא קיים, אנחנו מבינים בצורה כזו או אחרת איך זה עובד, והיינו שמחים להבין איך לנצל אותו טוב יותר לצרכים שלנו, ולכן במאמר הזה אני אנסה להסביר הכי טוב שאני יכול – איך מתחילים שיווק שותפים.

שיווק שותפים הוא אחת האסטרטגיות המוכרות ביותר ליצירת כסף מהאינטרנט, על ידי הפניית טראפיק (זרם של גולשים) אל אתר או דף נחיתה, וקבלת עמלה ידועה מראש במידה והגולשים ביצעו משהו מסוים שהוגדר מראש בדף הנחיתה או באתר.

דוגמא לשיווק שותפים – חברת ביטוח שמוכנה לשלם עמלה קבועה עבור בקשה לקבלת הצעת מחיר לביטוח, ואני, כמי שעושה שיווק שותפים, מפנה גולשים שמעוניינים לקבל הצעת מחיר לביטוח אל אתר החברה, ובכל פעם שמישהו ימלא טופס בקשה לקבלת הצעת מחיר, אני אקבל עמלה.

דוגמא נוספת היא תוכנית השותפים של אמזון – אם אני עושה שיווק שותפים באמזון, אני אכתוב פוסט באתר שלי בנוגע להשוואה בין מחבתות לדוגמא, ואפנה את הגולשים עם קישור ייחודי שאמזון ייצרה לי אל אמזון, וברגע שמישהו מהם יקנה (לאו דווקא את המחבת, אלא כל מוצר שהוא), אני אקבל עמלה בגובה אחוז מסויים מהעסקה.

במילים אחרות, שיווק שותפים היא מעין הסכם תיווך, כאשר כמו בתיווך בעל המוצר משלם למתווך רק במידה ובוצעה עסקה, ואז הוא משלם אחוז מסויים מגובה העסקה. בעל המוצר לא מפצה את המשווק בגין מאמציו, אלא רק במידה והמשווק השיג את התוצאה שהם הסכימו עליה (הבאת לידים, מכירות, הרשמות לרשימת תפוצה, הורדת אפליקציה, התקנת תוכנה וכדומה)

איך בעל המוצר יודע שמגיע לי עמלת שיווק שותפים?

ברגע שאנחנו נרשמים לתוכנית שותפים, אנחנו מקבלים בעצם מזהה ייחודי, שהוא בדרך כלל מספר כלשהו או סדרת תווים. כאשר אנחנו רוצים להפנות תנועה לאתר של בעל ההצעה, אנחנו מקבלים קישור שותף – קישור ייחודי המכיל את המזהה הייחודי שלנו כשותפים. האתר של בעל ההצעה יודע לקלוט את המזהה היחודי שלנו מתוך קישור השותף שלנו, ובכך בעצם יודע לקשר את הפעולה שביצע הגולש אל השותף שהביא את הגולש אל ההצעה. שיטה זו של קישור שותף ייחודי מאפשרת לבעל הצעה לעבוד במקביל עם משווקי שותפים רבים – לפעמים אפילו מאות, אלפים ואפילו יותר, כאשר המערכת יודעת לזהות מה כל שותף ביצע ומה מגיע לו.

איך אני מוודא שאני מקבל את העמלה שמגיעה לי?

שאלה מצוינת. כדי לוודא שאתה מקבל את העמלה שמגיעה לך עבור מאמצי השיווק שלך, עומדות בפניך אחת מ-2 דרכי פעולה אפשריות, כאשר חוט אחד מקשר את שניהן:

 • לעבוד דרך רשת שותפים. רשת שותפים היא בעצם גוף שמתווך בין בעלי הצעות ומוצרים מצד אחד, ומשווקי שותפים מהצד השני. היא גובה אחוז מסויים מהעמלה שבעל המוצר מוכן לשלם, ואת השאר היא מעבירה למשווקי השותפים שלה. בתמורה לעמלה שהיא לוקחת לעצמה, רשת השותפים גובה מבעל המוצר את הכסף ומעבירה למשווק, ובכך דואגת לאינטרס של שניהם – שבעל המוצר יקבל תנועה איכותית, ושהמשווקים יקבלו את העמלות שלהם בזמן.
 • לעבוד ישירות מול הוונדור (בעל המוצר), על בסיס אמון. במקרה זה, אתה יכול לבחור לעבוד ישירות מול בעל ההצעה, ואתה יכול לבקש גישה ל CRM  של בעל המוצר, או לאנליטיקס שלו, אבל בשורה התחתונה – השיתוף פעולה ביניכם צריך להיות הדדי. אם לך זה לא ישתלם לשלוח אליו טראפיק אתה תפסיק את זה, ואם לבעל המוצר הטראפיק שלך לא יהיה מספיק איכותי – הוא יבחר להפסיק לעבוד איתך. כך או כך אם אתה כמשווק תפסיק לעבוד עם הוונדור – תוכל למצוא ככל הנראה בתוך זמן קצר ונדור אחר עבור הטראפיק שלך, בדיוק כמו שהוא יוכל למצוא מישהו אחר שיביא לו טראפיק.

החוט המקשר בין 2 האפשרויות הללו הוא כמובן יחסי אמון – אם אין אמון בינך לבין בעל המוצר, סביר שהקשר הזה שביניכם לא ימשיך הרבה זמן,

ואותו הדבר גם במקרה שאין אמון בין הרשת לבינך.

אם אתה לא מרגיש שהרשת באמת מייצגת את האינטרסים שלך, אתה תמיד מוזמן להפסיק לעבוד איתה ולחפש רשת שותפים אחרת, וכמובן שזה הדדי – אם רשת השותפים תגיע למסקנה שפעלת בניגוד לדרך שבה היא מאשרת לפעול – היא רשאית לסגור את החשבון שלך ולהפסיק לעבוד איתך.

איך מתחילים שיווק שותפים?

אז, החלטת שזה מעניין אותך ושאתה רוצה לנסות להיכנס לתחום הזה?

מעולה.

לפני שאתה מפשיל שרוולים ורץ קדימה, חשוב שתבין שאתה עומד להיכנס לעולם שהוא באחריותך, כלומר – אם תפעל ותתמיד – תראה תוצאות, בתנאי שתתמיד מספיק זמן.

אם אתה חושב שבתוך יומיים או שבוע אתה תעשה מיליוני שקלים בשיווק שותפים, בעבודה של 19 דקות בחוף הים, מתחת למים – ברור שאין דבר כזה.

כדי להגיע לכסף הגדול, ורק אתה תחליט אם כסף גדול זה להחליף את המשכורת שלך בהכנסה מהבית, או להכפיל את המשכורת שלך, או לשלש אותה, או להכפיל אותה פי 10, או פי 100,

אתה תצטרך 3 דברים – רעב, התמדה, ותקציב.

רעב – זה הדלק שיגרום לך לעשות את מה שאתה רוצה לעשות שוב ושוב. הרעב להצליח, להשיג תוצאה. זה מה שנשאר אחרי שהמוטיבציה שלך יורדת, וזה מה שירים אותך אחרי שהניסיון הראשון או החמישי או החמישים לא יעבוד. בלי רעב – ההתמדה לא תגיע.

התמדה – כדי להשיג תוצאות בשיווק שותפים אתה צריך לנסות שוב ושוב ושוב, אבל לא סתם לנסות. מרבית הפעולות שתעשה לא ישיגו לך תוצאות – רוב האתרים שתקים לא ייצרו לך מספיק כסף, אם בכלל, רוב דפי הנחיתה לא ימירו מספיק טוב, ורוב הטראפיק שתביא לא ימיר. זה בסדר וזה חלק מהחיים.

יחד עם זאת, אם בנית דף נחיתה והוא לא ממיר, אתה צריך לא רק לנסות שוב, אלא גם להשתפר לפני. רוב האנשים מכירים את העובדה שצריך לנסות שוב ושוב, אבל אם בין ניסיון אחד לשני אתה לא משתפר – אתה רק משפר את הבינוניות שלך, מבלי לשפר את הסיכוי שהתוצאות יגיעו.

תקציב – זה החלק שיקצר עבורך את התהליך הכי הרבה. זה נכון שיש פעולות שאתה לא צריך להשקיע בהם כסף כדי לראות תוצאות, הבעיה היא, שאת הפעולות האלה גם אי אפשר לעשות להם סקיילינג, כלומר – אם פרסמת פוסט בקבוצת פייסבוק והפוסט ייצר לך X שקל, לפרסם 10 פוסטים כאלה בקבוצה לא סביר שיכניס לך 10X. יותר סביר שהוא יגרום לכך שיעיפו אותך מהקבוצה..

לכן, חשוב שתחליט מה התקציב שלך, לדוגמא – קמפיין מינימלי בפייסבוק ידרוש ממך השקעה של כ-20 שקלים ביום, כפול 30 יום זה תקציב של 600 שקלים בחודש, וזה לפני שאתה משקיע בכלי עבודה, כמו – דומיין (כ-10-100 שקלים לשנה, אכסון אתר (כ-15 שקל לחודש בהתחייבות לשנה), מערכת דיוור (כ-100 שקלים בחודש), וכדומה. מצד שני – תתייחס לזה כאל אביזרי עזר הכרחיים. אם היית עושה מנוי לחדר כושר, לא היית משקיע כמה לירות על כפפות, חגורת גב ובקבוק מים?

אם היית עושה מנוי לפילאטיס, לא היית קונה ביגוד מתאים? כדור פילאטיס הביתה?

רק שפילאטיס או מכון כושר לא יקדמו את המועד שבו תפסיק להתעורר לעבודה, ותקום מתי שאתה רוצה כדי לנהל את הקמפיינים שלך, אז תתייחס לזה בהתאם.

אין לך אפילו תקציב מינימלי, זה גם בסדר, אבל זה אומר שתצטרך להשקיע זמן (מינימום שעה ביום), ואת הכסף שתייצר מהפעולות החינמיות תשמור כדי לייצר לעצמך תקציב לשיווק ממומן.

שיווק שותפים – איך מתחילים לעשות כסף?

עכשיו, אחרי שהגעת למסקנה שיש לך את מה שצריך כדי להצליח בשיווק שותפים, עכשיו הזמן שלך לצאת לדרך, נכון?

אז, הנה רשימת השלבים שיסבירו לך איך מתחילים שיווק שותפים:

 • תבחר מה אתה רוצה לשווק – אם לדוגמא בחרת לקדם מוצרים מאמזון, תוכל להירשם לתוכנית השותפים של אמזון, ואם בחרת לקדם מוצרים מאיביי או מאלי אקספרס – פשוט תוכל להירשם לתוכניות השותפים שלהם – גלול למטה בעמוד שלהם וחפש לינק של affiliates או partners.
  אם תעדיף להתעסק פחות במוצרים פיזיים (שבהם העמלה נמוכה יותר) ויותר בהצעות דיגיטליות (כמו קורסים דיגיטליים, מוצרים דיגיטליים או הצעות לידים), הכי טוב זה לבחור רשת שותפים (כמו SCREAM)
 • תבחר למי אתה רוצה לשווק את המוצרים או ההצעות שבחרת. אחת הטעויות הפופולריות שמשווקי שותפים עושים זה לנסות לקדם "לכולם", בלי להבין מי הקהל הנכון עבור המוצר שאני מקדם, ולמה בכלל הוא ירצה לקנות אותו (או להירשם כליד בהצעה).
 • תבחר איך אתה רוצה לקדם את ההצעה – ישנן הרבה מאוד דרכים לקדם הצעות שותפים, ביניהן שיווק אורגני בקבוצות (בתנאי שהטכניקה הזו מותרת… תמיד תבדקו את תנאי ההצעה שאתם מקדמים איך מותר לקדם אותה), שיווק ממומן בפייסבוק, שיווק באמצעות רשימת תפוצה, שיווק באמצעות נייטיב (כתבות באתרים), קידום אורגני בגוגל, שיווק בוידאו, באנרים, פופאפס – המון המון דרכים ולכל אחת מהן היתרונות והחסרונות שלה.
 • פצח את ההצעה שאתה משווק – כדי שתצליח לייצר כסף משיווק שותפים, אתה צריך להפנות את ההצעה הנכונה לקהל הנכון ברגע הנכון, מה שאומר שבעצם מספיק שתפסת את הקהל הנכון ברגע פחות מתאים כדי שזה לא יעבוד. הדרך הכי טובה שאני מכיר לפצח הצעת שותפים, היא להתמקד ב-2 פרמטרים (לדוגמא הצעת ביטוח, בקידום ממומן), ואז לנסות עוד מודעה ועוד מודעה ועוד מודעה עד שזה יעבוד, אבל תוך כדי חשוב שתבין למה מודעה לא עבדה, ומה אתה יכול לשפר.
 • אם הצלחת לפצח – השלב הבא הוא סקיילינג, שזה אומר להתחיל להגדיל תקציב תוך שמירה על רווחיות. לדוגמא – אם הצלחת לייצר קמפיין פייסבוק שבהשקעה של 50 שקל ביום הוא מייצר לך 75 שקל, כלומר אתה מרוויח חצי שקל על כל שקל שאתה משקיע, השאיפה שלך היא להגדיל לתקציב של 100 בתקווה שתשמור על הרווחיות, וזה ייצר לך 150, ומשם להמשיך להגדיל.
 • אם פיצחת והצלחת להגדיל, וגם אם לא הצלחת לפצח אחרי X ניסיונות (כמה זה X? תלוי בך. יש כאלה שמסתפקים ב-5 ניסיונות, ויש כאלה שגם אחרי 100 ניסיונות הם ממשיכים לנסות…),
  השלב הבא הוא לבחור הצעה אחרת ולפצח אותה, ושוב ושוב ושוב, וככה בעצם לייצר לעצמך כמה מקורות הכנסה, כאשר כל קמפיין הוא מקור הכנסה נפרד.

זהו. מבחינתי קיבלת את כל הידע שאתה צריך כדי לצאת לדרך שלך בשיווק שותפים. זה לא אומר שאין עוד מה ללמוד על שיווק שותפים, אבל זה בהחלט אומר שאת הבסיס קיבלת, וכל מה שנשאר לך עכשיו זה לעשות את הצעד הראשון שלך.

בהצלחה ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *