שיווק שותפים למתחילים – להירשם לקורס או ללמוד לבד?

ישנן דרכים רבות לעלות על כל הר שהוא, העיקר שנגיע לפסגה. כלומר, ישנם אנשים שלמדו שיווק שותפים לבד והצליחו ויש כאלה שלמדו לבד ופישלו, ומן הצד השני יש כאלה שנרשמו לקורס שיווק שותפים למתחילים, קיבלו הדרכה והצליחו, וכמובן יש כאלה שנרשמו לקורס עשו את כל השעורים אך היו עצלנים מדי כדי ליישם את כל הידע הנרכש בפועל, או שאפילו לא טרחו לצפות בשיעור, ובמילים אחרות – מצליחים ופורשים יש גם כאן וגם שם, אז, מה בכל זאת ההמלצה? להירשם לקורס או ללמוד שיווק שותפים לבד?

אבל לפני שנענה על השאלה אם להירשם לקורס שיווק שותפים למתחילים או ללמוד לבד, נענה על השאלה – מה זה בכלל שיווק שותפים?

על פי ויקיפדיה, שיווק שותפים היא צורה של שותפות עסקית-שיווקית בין עסקים לבין שותפים בקידום המכירות, לעיתים רבות בתיווך גורמים טכנולוגיים. השותפים לקידום המכירות מקבלים עמלות על כל פעולה אותה מבצעים הלקוחות שהביאו אל אתר העסק, למשל קניית סחורה או מילוי טופסי הרשמה באתר. המוכר חוסך בעלויות הפרסום על ידי מיקור חוץ של הפרסום לאתרים אחרים המציגים את הפרסומות מטעמו תמורת עמלות פרסום.

נוהגים לייחס את ההתחלה של שיווק השותפים לחברת אמזון, שכיום רק מציעה את תוכנית השותפים מהגדולות בעולם, אולם אבי השיטה וההוא שרשם עליה פטנט הוא וויליאם טובין, שהמציא את השיטה בשנת 1989 כדי לקדם את חנות הפרחים והמחשבים שלו.

שיווק שותפים למתחילים – למה להתחיל בלי קורס?

באינטרנט אתם תמצאו אלפי פוסטים ובלוגים ופורומים וסרטוני וידאו שמלמדים שיווק שותפים למתחילים, אבל צריך לקחת בחשבון שברוב המקרים – מי שנותן פוסט או מידע בחינם איך להתחיל בשיווק שותפים, בד"כ זה בגלל שהוא רוצה לשכנע אתכם שהוא מורה טוב, כדי למכור לכם קורס ארוך יותר ויקר יותר.

בנוסף, מרבית התכנים החינמיים עוסקים רק בחלק התיאורטי של העולם הזה, לדוגמא:

א. תירשמו לרשת שותפים (יש אלפים)

ב. תבחרו מוצר לקדם (יש בכל רשת בין מאות למאוות אלפים)

ג. תבחרו אסטרטגיה איך לקדם (ישירות להצעה / ברידג' / עמוד נחיתה / פאנל) (יש לפחות 17 שיטות שונות)

ד. תבחרו מאיפה להביא טראפיק (חינמי מגוגל / חינמי מפייסבוק / בתשלום מגוגל / מפייסבוק / פופאפ / אפליקציות / באנרים / פורומים / וידאו / רשתות חברתיות)

ה. תחברו את כל החלקים ותתחילו לשלוח טראפיק אל ההצעה

ו. תבדקו מה קיבלתם ותחילטו אם אפשר לשפר או שצריך לחשב מסלול מחדש

אם תכפילו את האופציות האלה זו בזו, תגלו שיש מיליארדים של אפשרויות, והמצב הזה גורם למרבית המשווקים המתחילים לאבד את הרגליים והידיים. הבעיה היא, שהם הולכים לקרוא איזה פוסט לראות איזה סרטון וידאו, על מישהו שעשה ככה וככה כדי לקדם הצעת שותפים כזו וכזו, והוא מייצר ממנה 94.17 דולר ביום (לא כולל הכסף שהוא עושה ממנה בלילה), ואז המשווק המתחיל רץ להעתיק את מה שהוא עושה ולקוות שזה יעבוד לו גם כן, אבל ב 99.97% מהמקרים זה לא יעבוד לו.

ולא. לא בגלל שהשיטה שההוא מהוידאו מסביר לא עובדת. זה לא יעבוד לו בגלל שההוא מהוידאו לא מספר שרק בניסיון ה-83 שלו זה סוף סוף עבד.

ואתה, המשווק המתחיל – תנסה פעמיים שלוש מקסימום, או 5 אם אתה קורא לעצמך אחד שלא מוותר, או 8 אם אתה אחד שלא מוותר בקלות, או 13 פעמים אם אתה אחד שקורא לעצמו אלוף ישראל בהתמדה למרחקים ארוכים, וזה לא מספיק. באמת.

שלא תבין לא נכון – יכול להיות שיהיו לך כמה "פוקסים" על ההתחלה, אבל הבעיה עם פוקסים זה שזה נטו מזל, ומזל – אי אפשר ללמוד ממנו, ואי אפשר לשכפל אותו, ולכן מבחינתי – מזל זה טוב, אבל צריך להיות מוכן להצליח גם בלעדיו.

לסיכום – אם אתה רואה את עצמך כבעל יכולת התמדה, רצון להצליח, יכולת להשיג פוקוס ולהתעלם מהפרעות, וכשאומרים לו להשקיע שעתיים הוא מנתק את הפייסבוק והיוטיוב ומתמסר כל כולו ללימוד, ואז גם מיישם שוב ושוב, ומקים את עצמו מהרצפה בכל נפילה (ויהיו כאלה, אפילו הרבה), ואין לו בעיה להיות עם הלבד שלו, רק הוא והמחשב – לך ללמוד לבד. יש מלא חומר חינמי באינטרנט שאפשר ללמוד דרכו שיווק שותפים למתחילים ולהמשיך משם. בהצלחה

שיווק שותפים למתחילים - לבד - בחור יושב לבד על אדן החלון

שיווק שותפים למתחילים – למה להתחיל עם קורס?

אם החלטתם להיכנס לעולם הזה של שיווק שותפים, להתחיל עם קורס תהיה בחירה מצויינת בשבילכם, מכמה סיבות:

א. קורס יעבור אתכם על הנושאים לפי הסדר, כלומר אתם תלמדו את החומר לפי הסדר שצריך, בלי לנחש מה צריך לבוא קודם ומה אחר כך (מה צריך ללמוד קודם? קידום אורגני או בניית אתר? מה יותר חשוב בפרסום בפייסבוק? עבודה עם פיקסלים או עבודה עם קהלים?)

ב. בקורס אתם בד"כ תמצאו קהילה – עוד תלמידים שלומדים את מה שאתם לומדים, ותוכלו לדבר איתם, להתחבר אליהם ולייצר ביניכם שיתופי פעולה. הרוב המוחלט של בני האדם לא ממש מסתדר בתחום שבו הוא צריך להיות כל הזמן לבד, ושיווק שותפים זה תחום שבו רוב הזמן הפרודוקטיבי שלך אתה לבד עם המחשב. זו הסיבה שיש הרבה חבר'ה בתחום הזה שעושים שיתופי פעולה – כי זו אחלה הזדמנות לפגוש אנשים בתחום הזה.

ג. בקורס יהיה לכם את מי לשאול כשלא תבינו משהו – את ההוא שיצר את הקורס, או מישהו מטעמו אם יש בקורס הזה גם ליווי כלשהו, או תלמידים אחרים.

אבל שלא תחשבו שהכל ורוד בקורס, כי בקורס יש גם חסרונות –

א. עצם העובדה שלוקח יותר זמן לייצר קורס מאשר לכתוב פוסט, מצביעה על כך שהתכנים בקורס הם לא תמיד הכי חדישים שיש, ומחובתכם לברר את זה – ממתי התכנים, כמה מזה עדיין רלוונטי, ובעיקר – מה מהחומר הנלמד הוא עקרונות שתמיד נשארים אותו דבר, ומה מהחומר הוא כלי יישום שכל הזמן משתנים? (מה המטרה של דף נחיתה זה כבר 15 שנה אותו דבר, איך הממשק פרסום של פייסבוק נראה – זה הם החליפו כבר 3 פעמים בשנתיים האחרונות…)

ב. היקף התוכן של הקורס מוגבל ברמה כזו או אחרת, ולכן – ייתכן שיהיה לך קצת קשה לדעת עם כמות הידע שתמצא בקורס היא גדולה או קטנה. האם זה קורס מצומצם ומרוכז שמלמד אותך את הבסיס ושולח אותך ללמוד את ההמשך בעצמך? או שזה קורס עמוד בידע שנותן לך את כל מה שצריך בשביל לזוז קדימה?

ג. מי עומד מאחורי הקורס? האם זה אחד שייצר הצלחות והחליט ללמד מה עובד לו? או שזה מישהו שייצר הצלחה מסויימת ומסביבה בנה קורס? או שזה אחד שהגיע למסקנה שיותר כיף לו ללמד מאשר לעשות, אז הוא החליט להתמקד בללמד? אני לא אומר שעדיף ללמוד ממישהו כזה ולא אחר, כי יכול להיות ששהוא שייצר הצלחות ועושה מיליונים – הוא אלוף בלהשיג תוצאות, אבל הוא גרוע בללמד אותך מה הוא עושה ואיך הוא עושה את זה, ולעומת זאת – יכול להיות שההוא שמעדיף ללמד מאשר ליישם – אלוף בללמד אותך איך עושים, והוא לא מיליונר, אבל יודע ללמד אותך איך להיות כזה… ?

אז, מה המסקנה? לקחת קורס שיווק שותפים או לא?

אם הגעת עם הקריאה עד לכאן, אני מעריך שיש לך כבר את כל המידע הדרוש לך כדי לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורך, אבל אם קשה לך להחליט – אני יכול לתת לך את ההצעה הכי טובה שאני יכול – תשלב את שניהם 🙂

תתחיל לבד.

לך תקרא קצת פורומים על שיווק שותפים, תקרא קצת בלוגים על שיווק שותפים (תתחיל אפילו מכאן. זה אחלה בלוג…) , ותתחיל להבין מה זה ואיך עושים את זה.

אחרי שיהיה לך קצת רקע, תתחיל ליישם ואל תפחד לטעות.

תגדיר לעצמך סכום כסף כלשהו שאתה מוכן להשקיע במהלך הלימוד (שיהיה לך לקנות דומיין – כ-50 שקל בשנה, אכסון – כ-400 שקל בשנה, מערכת דיוור – כ 1500 שקל בשנה ועוד קצת כסף כדי לפרסם )

ותתחיל לרוץ בעצמך.

אם הולך לך – מעולה.

אם בשלב מסויים תרגיש שאתה רוצה להיות חלק מקהילה, שאתה לא רוצה לעשות את כל הטעויות בעצמך, אלא בעיקר ללמוד מטעויות של אחרים, שאתה רוצה לגלות קיצורי דרך, שאתה לא רוצה לנחש בעצמך, אלא אתה רוצה לעמוד ליד מישהו שיגלה לך את כל הסודות – אז תירשם לקורס, ותמשיך משם.

ככה אני התחלתי – התחלתי לבד, דרך פורומים, וובינרים ובלוגים. התחלתי לבד, פתחתי חשבון, עשיתי כסף, עשיתי שטויות, ניצלתי ממעצר של ה FBI וברחתי מזה כמו מאש, עד שגיליתי את קורס הפושטק, ונרשמתי אליו, ומשם התחלתי לרוץ, אבל את האמת – אם הייתי יכול להתחיל ישירות מהקורס הפוטשק – אני מאמין שהיה לי קל יותר, כי הייתי מגיע "טאבולה ראסה" – ראש נקי, בלי מחשבות מגבילות ובעיקר – בלי חשבון חסום באחת מרשתות השותפים הטובות ביותר בעולם…

בהצלחה

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.