מה זה תוכניות שותפים?

תוכניות שותפים הוא שם למערכת יחסים בין אנשי שיווק לספקי שירות / מוצר, המבוסס על עמלות, ולכן נקרא שיווק שותפים. בהתחלה עולם שיווק השותפים היה מיועד לבעלי חנויות אשר שילמו אחוזים לאנשי שיווק תמורת הפניית קונים אל החנויות שלהם, אולם מאז עולם שיווק השותפים גדל והתרחב, וכיום הוא לא מוגבל רק לתשלומי אחוזים על קניות, אלא על מגוון רחב של פעולות שגולשים יכולים לעשות.

תוכניות שותפים - קליק בנק

על מה אפשר לקבל כסף ב-תוכניות שותפים?

א. CPS – תשלום לפי מכירה – עמלות מרכישה – אחוזים מהקניה שגולש ביצע.

ב. תשלום לפי ליד – CPL – COST PER LEAD – תשלום עמלה על הרשמה לאתר (בד"כ הרשמה לרשימת תפוצה)

ג. תשלום לפי פעולה CPA – COST PER ACTION – תשלום עבור פעולה מוגדרת מראש – מילוי ליד באתר / הרשמה לרשימת תפוצה / זיהוי לפי מיקוד / הורדת אפליקציה וכדומה

ד. תשלום לפי שיחת טלפון – CPC – COST PER CALL

ה. תשלום על חשיפות – CPM – COST PER MILL

ו. תשלום על הפקדה CPD – COST PER DEPOSIT – תשלום העמלה מבוצע אחרי שהגולש הפקיד כסף בהצעה (בד"כ זה בהצעות שקשורות להימורים או השקעות)

איך נרשמים לתוכנית שותפים?

לכל תוכנית שותפים יש את הדרך שלה להירשם אליה, למשל לתוכנית השותפים של איביי נרשמים דרך האתר של איביי, ואילו לתוכנית השותפים של אסוס צריך להירשם דרך רשת שותפים שמציעה את התוכנית הזו.

איך בוחרים הצעה לשווק באמצעות תוכניות שותפים?

לשאול שאלה כזו זה בערך כמו לשאול – איזה סוג של עסק כדאי לי לפתוח. ישנן פרמטרים רבים ושיקולים רבים בבחירה של הצעת שותפים, ואקדיש לך פוסט בהמשך, אבל בשלב זה – נסה לבחור משהו שאתה מתחבר אליו, שאתה אוהב, שמעניין אותך או שבא לך להתעסק איתו.

איך מקדמים הצעה של תוכניות שותפים?

גם השאלה הזו היא בערך כמו לשאול – באיזה תרגיל כדאי לי להתמקד בחדר כושר. ישנן שיטות רבות, וישנן אסטרטגיות רבות, ואין כאן באמת עניין של נכון או לא נכון, או של כדאי או לא כדאי, ולכן כתבנו מאמר שלם ונפרד על איך מקדמים הצעת שותפים ותוכל לקרוא אותו מכאן.

השאלה היא מה עובד לך. מה שעובד לי לא בהכרח יעבוד גם לך ולהיפך, כי כל אחד מאיתנו חושב אחרת, כל אחד מאיתנו מבין אחרת, וכל אחד מאיתנו רואה דברים אחרת, וזה בעצם מה שמייחד כל אחד ואחת מאיתנו, או במילים אחרות – זה בעצם היתרון היחסי של כל אחד ואחת מאיתנו.

אז, איך מתחילים לזוז עם תוכניות שותפים?

הדרך הכי טובה שאני מכיר – היא להירשם לקורס הפושטק של אדם טל, וללמוד את הכל בצורה מסודרת – שם גם אני למדתי הרבה (אני ידעתי המון עוד קודם, אבל הקורס בהחלט עשה לי סדר, וגרם לי להסתכל על הדברים אחרת.

לפוסט הזה יש תגובה אחת

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.