האם שיווק שותפים עובד?

לשאול שאלה כמו – האם שיווק שותפים עובד זו שאלה די מיותרת ולא רלוונטית, כי זה בערך כמו לשאול – האם כדאי ללמוד עריכת דין – יש הרבה מאוד עורכי דין שמהווים הוכחה ברורה לכך שכדאי ללמוד עריכת דין, מצד שני – יש הרבה מאוד בוגרי לימודי משפטים שלא הצליחו אפילו להתקבל לסטאז' כדי שיוכלו להיבחן ולקבל איזה סיכוי להיות עורך דין, ולכן – השאלה האם כדאי ללמוד עריכת דין היא שאלה מיותרת. השאלה הנכונה צריכה להיות – האם כדאי לי ללמוד עריכת דין…

אז, האם שיווק שותפים עובד?

מספיק להסתכל על הנתונים של חברת קליקבנק, חברה שמקור ההכנסה היחיד שלה זה כתוצאה משיווק שותפים – בקליקבנק מוכרת מוצרים דיגיטליים – יוצר המוצר מעלה את המוצר לקליקבנק, והמשווקים השותפים מקדמים את ההצעות הללו תמורת עמלות שנעות בין 50-75% בממוצע מעלות המוצר (ולפעמים אפילו יותר) – ומייצרת הכנסות של כ-3 מיליארד דולר.

האם שיווק שותפים עובד? בתמונה רואים את נתוני המכירות של קליקבנק

 

כשאנחנו שואלים האם שיווק שותפים עובד – אז ברור שכן. אחרי הכל – מה זה סוכן ביטוח אם לא משווק שותפים? הוא מקדם הצעה של חברת ביטוח ומקבל עמלות תמורת המכירה, אבל להבדיל ממשווק שותפים אינטרנטי – הסוכן נדרש גם לתת שירות לקוחות.

וסוכן נסיעות מה זה? גם כאן – מדובר בסוג של משווק תוכניות שותפים – הוא מקבל חבילות מחברות תעופה למיניהן, ומשווק אותן תמורת עמלות, אבל להבדיל ממשווק תוכניות שותפים אינטרנטי – כדי להיות סוכן נסיעות צריך רשיון מיוחד, כדי לשווק תוכניות שותפים – לא צריך רישיון, צריך רצון.

אז, האם שיווק שותפים עובד?

קליקבנק זו רק דוגמא אחת. יש בעולם הרבה מאוד רשתות שותפים – חברות שמשווקות רק הצעות של שותפים, כמו פירפליי (PEERFLY), מקסבאונטי (MAXBOUNTY) ואפילייאקס (AFFILIAXE) הישראלית שעובדת בעיקר עם השוק הבינלאומי, יש בישראל רשתות שותפים דוגמת וויסל (WESELL), קליקאון (CLICKON), לידים (LEAD.IM) וכדומה, ויש כמובן חברות רבות בארץ ובעולם, אשר נעזרות במשווקי שותפים כדי להגדיל את המכירות שלהן, את גיוס הלידים שלהם וכדומה (חפשו באתרי משרות affiliate manager ותבינו כמה דרישה יש לזה בשוק).

אז, השאלה הנכונה היא לא – האם שיווק שותפים עובד.
השאלה הנכונה היא – האם שיווק שותפים מתאים לי,
ומה אני צריך לעשות כדי ששיווק שותפים יעבוד בשבילי?

להלן כמה נקודות שמאפיינות את עולם שיווק השותפים, ומעבר על הנקודות הללו יסייע לכם להבין טוב יותר אם זה בכלל מתאים לכם או לא.

 • האם אתה מחפש פתרון קסם להתעשרות מהירה?
  אם כן – שיווק שותפים זה לא בשבילך. בשיווק שותפים צריך לעבוד – צריך לנסות, צריך לאתר טראפיק, צריך לשנע טראפיק להצעה, צריך לבחור הצעה, לעשות אופטימיזציה וכדומה. זו לא עבודה קשה, ועם התמדה וגם קצת מזל – אפשר בקלות להגיע לייצר לעצמנו משכורת חודשית מכובדת בהשקעה של כמה שעות בודדות בשבוע
 • האם יש לך נטייה ללמוד דברים חדשים אבל לא ליישם שום דבר?
  אם כן – שיווק שותפים זה לא בשבילך. בשיווק שותפים אתה תלמד הרבה מאוד חומרים, טכניקות, טקטיקות ואסטרטגיות, אבל אתה לא תראה מזה אפילו אגורה שחוקה אחת אם לא תיישם שום דבר ממה שלמדת
 • האם אתה אחד ש"מנסה דברים"?
  אם כן – שיווק שותפים זה לא בשבילך. בשיווק שותפים אתה תגלה שיש הרבה מאוד אפשרויות, דרכים ושיטות שאפשר לעשות בהם כסף, אבל המשותף לכולן זה שצריך להתמיד – צריך לבחור שיטה, ליישם אותה, לראות אם היא עובדת לנו או לא, ומה צריך לשנות כדי שזה יעבוד. הסוד כאן הוא התמדה.

הנה עוד כמה מאפיינים שיעזרו לכם לזהות את ההתאמה שלכם לעולם שיווק שותפים:

 • האם צריך ידע טכני? – כמו בכל תחום אחר בחיים – ידע טכני זה תמיד טוב שיש, אבל לא באמת צריך את זה, ולפעמים זה אפילו מפריע (בייחוד אם אנחנו אוהבים להשקיע שעות בלפתור בעיה טכנית, כאשר מישהו בעל ידע נרחב יותר מאיתנו יכול לעשות את זה בכמה דקות…)
 • האם צריך לדעת לבנות אתרים או משהו כזה? – גם כאן – למי שיודע לבנות אתרים זה מצויין, מי שלא זה גם מעולה, וד"א – מי שירשם לקורס הפושטק יקבל את קורס האדריכל – בניית אתרים במתנה.
 • האם אני צריך רקע גרפי? – גם כאן – זה יכול לעזור, אבל לא נדרש רקע כזה, בייחוד כאשר יש את פייבר, אתר שבו אפשר לשכור שירותי גרפיקאי ממדינת עולם שלישי ב-5 דולר…
 • האם אני צריך לדעת אנגלית? – זו כבר שאלה קצת יותר רצינית – מצד אחד – יש הרבה יותר אפשרויות והצעות שותפים באנגלית ולכן זה יתרון. מצד שני – אני מכיר כאלה שמקדמים הצעות בגרמנית בלי לדעת מילה בגרמנית – הכל עם גוגל טרנסלייט ומתורגמנים שעושים בשבילם קופירייטינג. בקיצור – אנגלית זה תמיד טוב לדעת, בחיים, בלי קשר לתוכניות שותפים, אבל אפשר להסתדר גם בלי זה
 • האם אני צריך לדעת למכור? – אחד היתרונות הגדולים של שיווק שותפים זה שבעצם התפקיד שלנו זה להביא טראפיק אל ההצעה, וכל מה שקורה שם – כבר לא התפקיד שלנו, ולכן – אנחנו לא צריכים לדעת למכור שום דבר.
 • האם אני צריך לדבר עם לקוחות ולשכנע אנשים זרים? – היתרון (ויש כאלה שרואים את זה כחיסרון) של שיווק שותפים זה שאנחנו כמשווקים אחראים על העבודה של מאחורי הקלעים – אנחנו לא בפרונט – אנחנו לא נותים שירות, אנחנו לא מדברים עם אף אחד – זה אנחנו והמחשב
 • האם צריך להיות גאון מחשבים? – אם אתה קורא את הטקסט הזה – זה אומר שמבחינת ידע במחשבים יש לך את כל הידע הדרוש – אתה יודע איך להתחבר לאינטרנט, ואיך לאתר מידע שאתה צריך, ואני מאמין שאתה גם יודע לשלוח אימייל, כלומר – ברמת הידע במחשבים יש לך אפילו מעבר למה שצריך.
 • האם צריך להשקיע כסף? – זו שאלה מצויינת. בגדול יש שני סוגים עיקריים של טראפיק באינטרנט – טראפיק בתשלום וטראפיק חינמי. טראפיק בתשלום זה טראפיק שאנחנו משלמים עליו כסף. טראפיק חינמי זה טראפיק שאנחנו "משלמים" עליו בזמן, ולכן השקעה של כסף יכולה לחסוך לנו זמן. אני אישית מעדיף טראפיק בתשלום זה זה מהיר יותר, ואפשר להגדיל אותו כשזה עובד לנו. כדי להתחיל – השקעה של כמה מאות בודדות של שקלים בחודש יהיה מספיק לרובנו.

נשמע לי מעניין. איך אפשר לדעת עוד על קורס הפושטק?

לחיצה על הקישור הזה תעביר אותך לעמוד הקורס, ושם תוכל להיחשף להרבה מידע אודות הקורס.

בהצלחה.

 

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.