קטגוריות
שיווק שותפים

איך הפסדתי 2200 דולר בשיווק שותפים?

אם לרגע חשבת שבשיווק שותפים יש רק אופציה להרוויח כסף – הנה סיפור אמיתי שלי:

את דרכי בשיווק שותפים התחלתי לפני כ-6 שנים בערך, כאשר גוגל עוד חילקו שוברי פרסום של 200 שח, שאיתם אפשר היה לפרסם בלי להוציא שקל, ולא הייתה שום בעיה לפרסם ישירות קישורים של שותפים (מאז שניהם כבר לא קיימים…).

בקיצור – נרשמתי לרשת השותפים מקס באונטי, בחרתי בהצעה של – גיוס לידים לביטוח רכב. זה היה טופס באורך של 3 עמודים עם המון שדות, וההצעה שילמה 17 דולר על כל נרשם.

אז,

הקמתי קמפיין בגוגל עם השובר, השקעתי את ה-200 שקל של גוגל (שזה היה בערך 50 דולר), וייצרתי 5 לידים, כלומר 17 דולר כפול 4 לידים = 68 דולר, כלומר אני מורווח 18 דולר אם זה היה הכסף של ההשקעה שלי, אבל בנטו אני מורווח 68 דולר, אז החלטתי לקחת "הימור", והגדלתי את התקציב של הפרסום בעוד 50 דולר נוספים, והם ייצרו לי עוד 5 לידים, 85 דולר.

dollar-726884_640 (1)

עצרתי את הקמפיין, כי אני אמנם מורווח 153 דולר, אבל זה רק בתיאוריה, כי הכסף עדיין לא אצלי. אז חיכיתי עד שיגמר החודש, ואז עד ה-10 כי זה היה התאריך שהם משלמים, והתשלום היה לוקח בערך שבוע, וב-18 לחודש – ראיתי בחשבון הפייפאל שלי 153 דולר שנכנסו ממקס באונטי, ואותם משכתי לחשבון הבנק, אז זה לקח עוד כמה ימים, וב-24 לחודש,  כשהכסף היה ביתרה בחשבון – הפעלתי את הקמפיין שוב, ונתתי לו לרוץ על 150 דולר, כי אמרתי לעצמי שבתכלס – במקרה הכי גרוע אני מופסד 200 שקל, זה הכל.

הקמפיין ניצל את התקציב ב-5 ימים בערך, וייצר לי 17 לידים, כלומר 289 דולר. שוב חיכיתי עד ה-18 לחודש שאחרי, כדי לראות שנכסו לי לחשבון הפייפאל 289 דולר.

כשהם נכנסו – הפעלתי את הקמפיין בתקציב של 290 דולר, ונכנסו 25 לידים.

וזה המשיך ככה:

425 דולר נכנסו, אותם השקעתי בקמפיין, 37 לידים

629 דולר נכנסו, אותם השקעתי בקמפיין, 64 לידים

1088 נכנסו, 280 דולר שמתי בצד,  800 דולר השקעתי בקמפיין, 91 לידים

1540 דולר נכנס, 240 דולר שמתי בצד, 1300 דולר בקמפיין, 138 לידים נכנסו

2346 דולר נכנסו, 2200 דולר השקעתי ב-6 ימים. נכנסו 181 לידים,

ואז,

קיבלתי מייל ממקס באונטי שאמר בערך כך:

בבדיקה שערכנו, הסתבר שפעלת בניגוד לתנאים ולמגבלות. יחד עם זאת, בשל העובדה כי הפרתך נמצאת על הגבול האפור, ולא ניתן לקבוע בוודאות שביצעת הונאה מכוונת, מצאנון לנכון שאין מקום להגיש נגדך תלונה פלילית בגין הונאה, וכן החלטנו כך:

א. החשבון שלך במקס באונטי ייסגר מיידית

ב. לא תקבל כסף מעבר למה שכבר קיבלת

ג. לפנים משורת הדין, ובשל העובדה כי מדובר בתחום אפור – לא נדרוש ממך בחזרה את העמלות שכבר שולמו לך.

ד. לא תוכל בעתיד להגיש בקשה או לעבוד איתנו שוב.

despair-513529_640

ובשורה התחתונה – לא רק שלא קיבלתי את העמלות של ה-181 לידים שייצרתי בחודש האחרון, שזה היה אמור להיות בסביבות 3000 דולר, הכסף שהשקעתי בפרסום ה- 2200 דולר – הפסדתי אותו.

במשך שבוע בקושי נרדמתי, והייתי מתעורר עם זיעה קרה בלילה,

וכל החלומות על מינוף, ועל זה שאוטוטו אני מייצר לי הכנסות של עשרות אלפי דולרים בחודש – התפוצצו

לי.

בעקבות המקרה הזה הבנתי בעצם 4 דברים:

א. יש כסף בשיווק שותפים, אפילו הרבה!

ב. אם יש לך קמפיין מנצח – לפעמים למנף אותו זה קל !

ג. לפני שאתה עושה צעד – תקרא את ההסכם, את התנאים

ואת המגבלות.

ד. אם אתה באמת רוצה להצליח בשיווק שותפים – אתה צריך

ללמוד את זה כמו שצריך !

אז, עצרתי את ההתעסקות שלי בשיווק שותפים, ולפני שנה, כאשר אדם טל השיק את הקורס הפושטק בפעם הראשונה קפצתי על הקורס כמו עיט מורעב על פגר בשדה. הייתי ברשימת התפוצה של אדם יותר משנתיים, וידעתי שהוא עושה כסף משיווק שותפים, וחיכיתי בסבלנות שהוא יציע קורס שכזה.

בקורס – הבנתי שצריך לקחת את הדברים לעומק, צעד אחר צעד. לבחון את הדברים לעומק, ללמוד את הנישה וללפעול נכון. זה לא שאי אפשר לעשות כסף עם הרבה מזל, אבל מזל זה לא משהו שאפשר לסמוך עליו, בטח שלא לבנות עליו לאורך זמן.

אם אתה מספיק בוגר להבין ששיווק שותפים זו לא שיטת קסם להיות מליונר, אלא מתודיקה שצריך ללמוד, וליישם, ולנסות שוב, ולשפר ולתקן ושוב ושוב ושוב,

אבל היא מאפשרת לך להתחיל מכמה שעות בשבוע, במקביל לעבודה הנוכחית שלך –

אני ממליץ לך ללחוץ כאן =====> הדרכת אונליין על מכונות הזמן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *